👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نمادها و نشانه ها در معماری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نمادها و نشانه ها در معماری

توضیحات:

فایل پاورپوینت نمادها و نشانه ها در معماری،در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

نَماد (که مَظهَر و سَمبُل هم نامیده شده) نشانه ای است که نشانگر یک اندیشه، شیء، مفهوم، چگونگی و جز اینها می‌تواند باشد.

نماد می‌تواند یک شیء مادی باشد که شکلش بطور طبیعی یا بر پایه قرارداد با چیزی که به آن اشاره می‌کند پیوند داشته باشد. برای نمونه فروهر نماد مزداپرستی است.

نماد در اصطلاح روان‌شناسی تحلیلی نوعی شبیه ساخته لیبیدو است. صورتی ذهنی که هم می‌تواند لیبیدو را به همان اندازهٔ قبلی سازدو هم اینکه آن را در قالبی متفاوت از صورت اولیه خود به جریان اندازد. اما شکل گیری نمادها یک روند آگاهانه نیست بلکه بر عکس از راه مکاشفه و یا شهود از دل ناخودآگاه تولید و بیرون داده می‌شود. اغلب اوقات نمادها به طور مستقیم از رویاها نتیجه می‌شوند یا از آنها تأثیر می‌پذیرند که این گونه نمادها پر از انرژی روانی و دارای نفوذی جبری و مقاومت ناپذیر هستند.

نماد نه تنها باید بیانگر خیال‌پردازی‌های خودآگاهانه تکنولوژیک و فلسفی انسان باشد بلکه باید از ژرفای سرشت حیوانی او نیز خبر دهد: باید تقلیدی از کلیت انسان و بازگو کنندهٔ همان باشد.

و...

فهرست مطالب:

نمادها و نشانه ها

عدد4

عناصر چهارگانه

باد

آب

مفهوم اشکال هندسی

مربع

دایره

مثلث

مثلث رو به بالا

فروهر

صلیب شکسته

مارپیچ

حلقه سلیمان

نیلوفر آبی

کوه

زیگورات

این فایل با فرمت پاورپوینت در 29 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت تناسبات بصری(9 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

بررسی روشهای ایجاد ارتباط موثر با کودکان کار و خیابانی چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری اجتماعی(فصل دوم ) دیس پارونی ( مقاربت دردناک در زنان ) چیست و چه باید کرد آمار معاملات و متغیرهای مالی شرکت البرز دارو در سال 88 مقاله ارزشیابی و تاثیر آن بر پیشرفت تحصیلی