👈 فروشگاه فایل 👉

رساله طراحی یادمان سهراب سپهری

ارتباط با ما

... دانلود ...

رساله طراحی یادمان سهراب سپهری

دانلود پایان نامه با موضوع رساله معماری طراحی یادمان سهراب سپهری

در قالب Word و251 صفحه و قابل ویرایش.

========================================================

تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.

neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir

========================================================

تمامی فایلهای موجود در سایت صرفا برای راهنمایی و کمک به دانشجویان و محققین عزیز می باشد و هدف ما در سایت نگین فایل کمک به دانشجویان و دانش پژوهان عزیز برای بالا بردن سطح بار علمی آنها می باشد.

قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده

رساله حاضر مشتمل بر 8 بخش است که طراحی یادمانی برای سهراب سپهری شاعر معاصر کشورمان است که در شهر کاشان و روستای باریکرسف واقع شده است. مقبره شاعر بزرگوار در زیارتگاهی روبروی همین یادمان واقه شده است. در بهش اول به توضیحاتی درباره موقعیت جغرافیایی و مطالعات اقلیمی کاشان و روستای باریکرسف اشاره دشه است. بخش دوم شامل زندگی نامه سهراب و سبک شعری وی است. بخش سوم به رابطه بین شعر و معماری اشاره کرده است که رابطه شعر را با تمامی اجزای خانه بررسی می کند. بخش چهارم شامل مبانی نظری طرح و ایده های طراحی است. بخش پنجم نمونه های متناظر محیط های فرهنگی که شامل یادمان قیصر امین پور و فرهنگسرای نیاوران و شفق است معرفی شده است. در بخش هفتم تحلیل سایت و بخش هشتم ابعاد و استانداردهای فضاهای این یادمان بررسی شده است امید است که طرح حاضر مورد قبول واقع شود.

مقدمه

هماهنگی و پیوستن افکار به یکدیگر از جمله عواملی است که ما انسانها را در جهت رشد و توسعه افق های فکری پیش می برد. در عصری که جامعه ما  پرچم دار تفکر گفتگوی تمدن هاست. تبادل افکار و فرهنگها در درون جامعه بین فرهنگهای مختلف در بین نسل جوان امروزی ضروری به نظر می رسد.

در این راستا سعی بر آن است تا با عرضه فعالیتهای مختلف فرهنگی – تفریحی پیوند بین انسانها را محکمتر گردد. مراکز فرهنگی که نقش بزرگی در تجدید قوای فکری و روحی انسان دارند، علاوه بر استراحت روانی و جسمی و ایجاد توانایی برای انجام وظایف ، امکان ارایه افکار و اندیشه را نیز فراهم می آورند. همچنین مجموعه های فرهنگی در بالا بردن سطح فرهنگ اجتماعی که نتیجه آن ارتقا کیفیت زندگی فردی و اجتماعی است، مؤثر می باشد. وجود مراکز فرهنگی و تفریحی برای تجدید نیرو و کاستن از یکنواختی زندگی حرفه ای و تحصیلی و تقویت استعدادهای نسل جوان نیز ضروری است.

روانشناسان معتقدند که یکی از شرایط رشد عاطفی و بلوغ اجتماعی و همزیستی نسل جوان داشتن علاقه به تفریحات و اشتغال به فعالیتهای سودمند و سازنده افزون بر کار است. این تفریحات سبب کم شدن تمایلات پرخاشجویی که در این سنین به اوج خود می رسد، می گردد و ذوق و توانایی و نیروی خلاقه این نسل را افزایش می دهد.

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

چکیده    1

مقدمه :    2

بخش اول : مطالعات اقلیمی و فرهنگی    3

اوضاع جغرافیایی کاشان    3

پیشینه تاریخی کاشان    3

موقعیت روستای باریکرسف    6

بخش  دوم: زندگی نامه سهراب سپهری    34

بخش سوم: ارتباط بین شعر و معماری    67

بخش چهارم : تعاریف و مفاهیم پایه    181

فرهنگ :    182

تعریف فرهنگ :    182

- لزوم ایجاد مراکز فرهنگی :    182

- مشارکت در ایجاد محیط زیست فرهنگی .    183

- مفاهیم سیاست فرهنگی در ایران    183

گسترش فرهنگ :    184

بخش پنجم : مبانی نظری طرح یادمان سهراب سپهری    186

بخش ششم : نمونه های متناظر    192

یادمان قیصر امین پور    193

فرهنگ سرای نیاوران    198

فرهنگسرای شفق    206

بخش هفتم : تحلیل سایت    208

بخش هشتم : ابعاد و استانداردها    210

منابع :    213

 

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت با موضوع نظام سلامت پاورپوینت مجتمع تجاری آوا سنتر پاورپوینت نظریه های یادگیری پیاژه منوگرافي روستاي سياهكلان مقاله در مورد فرار مالیاتی