👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود مطالعات و رساله معماري طراحی رصد خانه

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود مطالعات و رساله معماري طراحی رصد خانه

دانلود مطالعات و رساله معماري طراحی رصد خانه

در قالب Word و 207 صفحه و قابل ويرايش و آماده براي ارائه ،دفاع ،چاپ و کنفرانس ميباشد

========================================================

تمامي فايل هاي سيستم، توسط کاربران آن آپلود مي شود. اگر در فايلي تخلفي مشاهده کرديد و يا مالک پروژه اي بوديد که از وجود آن در سايت رضايت نداشتيد با ما تماس بگيريد، در اسرع وقت به گزارش شما رسيدگي مي شود.

neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir

========================================================

تمامي فايلهاي موجود در سايت صرفا براي راهنمايي و کمک به دانشجويان و محققين عزيز مي باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.

قسمتهايي کوتاه از متن:

مقدمه

ارسطو، معلم اول به همراه اکثر دانشمندان که به مقام علوم ماوراءالطبیعه پی برده بودند ، اعتماد داشت که همه چیز دارای جان و روح است و جهان مادی تحت تاثیر نیروهای متافیزیکی قرار دارند. مسمر بنیاندگذار علم مانیه نیزم (دانش شناخت امواج مغناطیسی در انسان و موجودات دیگر) نیز در سال 1766 اعلام می کند که به علت نزدیکی سیارات منظومه شمسی با یکدیگر ، تاثیرامواج و نیروهای مغناطیسی کرات بر جرم و موجودات کرات دیگر بسیار زیاد است.

میدانیم که ماه از خود نوری ندارد و روشنی که ما از ماه می بینیم انعکاس نور خورشید است . دانشمندان علم نجوم ثابت کرده اند که چون پشت ماه از زمین دیده نمی شود اثرات ماه بر زمین ناچیز است ولی به علت گردش زمین به دور خورشید طی یک سال، زمین در برابر لکه های سیاه خورشیدی با آتشفشان های آن قرار می گیرد، با این روایت می توان گفت اشعه الکترو مغناطیسی ساطع شده از خورشید چه برماه و چه بر تمامی اهل زمین اثر می گذارد همه ما نقش ماه را در بوجود آمدن جزر و مد دریا می شناسیم. آیا کشش و جاذبه ماه که بر آبها اثر می گذارد بر جسم انسان (که بیشتر آن آب است) و بر روان او هم تاثیر دارد؟ احتمالاً می توان بابلیها و کلدانیها را به علت شغل چوپانی و چادرنشینی و در نتیجه ارتباط تزدیکتر با طبیعت و آسمان همچنین به دلیل پرستش اجرام آسمانی، اولین منجمان و ستاره شناسان جهان به شمار آورد با مشاهده کسوف (قرار گرفتن ماه بین زمین و خورشید) با خسوف (قرار گرفتن زمین بین ماه و خورشید) تصور می کردند که حتماً بلایایی در انتظار آنها یا دشمنانشان خواهد بود یا با دیدن تغییرات در سطح خورشید یا با توجه به پستیها و بلندی های ماه آن تصویری که مایل بودند را منقوش بر این دو کرده می پنداشتند . اما آسمان گاهی هم موجب آگاهی و راهنمایی گذشتگان می شده است کهکشان را مسلمانان (راه علی) می نامیده اند و از روی آن راه کعبه را می یافتند . خیام شاعر و ریاضیدان ، تقویم جلالی را و غیاث الدین جمشید کاشانی زیج را برای اندازه گیری فاصله شهرها تنظیم می کنند چنانکه کپلر هم برای گذران امور به طالع شناسی از طریق نجوم می پردازد . حتی امروزه نیز ، به افرادی که از نظر روانی نا متعادلند و در شبهای بدر کمال ناهمگونی آنها به اوج می رسد اوناتیک یا ماه زده (منشعب از کلمه لونا که در لاتین به معنای ماه است) می گویند . اصطلاح (ماه چینی) نیز همین معنی را می رساند. در بعضی از مناطق جهان، با فرا رسیدن پدیده های طبیعی مثل طوفان ال نیه نو، در مجازات جرائم افراد تخفیفی قائل شوند زیرا معتقدند که پدیده های جوی بر اعمال انسانها موثر است درکتب یهود از جمله تلمود و زوهر نیز گفتارهایی از اثر ستارگان به صورت مثبت یا منفی در زندگی انسانها بچشم میخورد . دانشمندی می گوید (ستارگان بر انسانها اثری ندارند . شبات :156 الف) و دانشمند دیگری می گوید (داشتن روزی زیاد، طول عمر و داشتن فرزند به شایستگی انسان بستگی ندارد بلکه به ستاره او مربوط است .موعود قاطان 28 الف) اما اکثریت دانشمندان علوم دینی یهود ، اعتماد کاملی به فاعل مختار بودن انسان ، بدون تاثیرهای محیط و ژن و ستارگان دارند. آنها میگویند: مریخ می تواند به فرد متولد شده تحت نفوذش زمینه جنگجوی یا استعداد پزشکی بدهد یا خود بر سرنوشت خود مسلط باشد . در تفاسیر تورا آمده است که ابراهیم با استفاده از علم ستاره شناسی دیده بود که فرزندی نخواهد داشت اما خداوند به او فرمود: تو پیامبری و نه منجم و میدانیم که ابراهیم پدر همه اقوام زمین شد . شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که باربد، موسیقیدان دربار خسروپرویز برای هر روز ماه یک نوع نغمه و آهنگ سروده بود چون معتقد بود که هر روز روح انسان ، از شنیدن نوای خاصی لذت می برد و اشعه خورشید هر بامداد و غروب حالت خاصی را بر انسان فرود می آورد.

رصد خانه چیست؟

رصدخانه جایی است که برای مشاهده و بررسی و اندازه‌گیری پدیده‌های آسمانی درست شده‌است.

در گذشته رصدخانه‌ها اساسا شامل سُدس و برخی ابزارهای دیگر ستاره‌شناسی بود. رصدخانه‌های امروزی معمولاً تلسکوپ‌های بزرگ نوری یا رادیویی دارند که در اتاق‌های گردنده نصب شده‌اند.

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

مقدمه

رصد خانه چیست؟

معرفی وتاریخچه رصد خانه

تاریخچه تأسیس رصدخانه‌ها در ایران

رصدخانه های نخستین در ایران و جهان

رصدخانه یا کعبه زرتشت؟

فصل دوم شناسایی محیط(تجزیه و تحلیل سایت)

تاریخ استان فارس

بناهای تاریخی

بناهای مذهبی

جاذبه های طبیعی

مطالعات کلی شهرستان شیراز

تاریخچه شیراز

وجه تسميه

پيشينه

از ديدگاه تاريخي

در اسطوره‌ها و روايات سنتي

فتح فارس توسط مسلمانان

اقلیم شیراز

سه ناحیه اقلیمی استان فارس

شدت برودت هوا در شیراز

موقعيت جغرافيايي

عوامل طبيعي، عوارض زمين و توپوگرافي

مسائل كلي زمين شناسي

موقعیت قرار گیری سایت مورد نظر

فصل سوم مبانی نظری

معماري پرش كيهاني

تعریف و ارتباط با علوم دیگر

علم کیهان شناسی

تاریخچه اختر شناسی و علم نجوم

انقلاب علمی

مشاهدات اخترشناسی

روش های جمع آوری داده

اخترشناسی کیهانی

کهکشان ها و خوشه ها

سوالات اساسی در اخترشناسی

تاریخچه ای از دانش اخترشناسی قوم آریا

نجوم از گذشته تا به امروز

اختر شناسی در ایران باستان

علم نجوم در ایران

از ارسطو تا تئوري مهبانگ

  قوانین حرکت درمنظومه ی شمسی

ماشین زمان

ردي از ماده اوليه کيهان .

منظومه

مقدمه از منظومه شمسی

خانواده منظومه شمسی

ستاره

نخستین نور در عالم

تولد اولین ستاره

روشنایی ستاره

رنگ ستارگان

طیف ستارگان

اندازه گیری دمای ستارگان

جرم ستارگان

نامگذاری ستاره ها

چرا ستاره ها می درخشند

مرگ ستارگان

نگاهی به چگونگی مرگ ستارگان کم جرم

خوشه ستارگان

خوشه‌های باز

خوشه‌های کروی

خوشه های کهکشانی

جرم خوشه ها

شتاب و سرعت خوشه ها

دنباله دارها

نگاه اجمالی  به دنباله دارها

نامگذاری ستارگان دنباله‌دار

منشأ دنباله‌دارها

ماده ستاره دنباله‌دار

حرکت ظاهری ستاره دنباله‌دار

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت طراحي پرسشنامه ادبیات نظری و پیشینه پژوهش حسابرسی (فصل دوم حسابداری) مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد مالی و سودآوری (فصل 2) مبانی نظری و پیشینه پژوهش گردشگری و جهانگردی (فصل 2) بررسي و مقايسه کشت مکانيزه و سنتي بر روی عملکرد گندم سرداري در شرايط ديمزارهاي استان کرمانشاه