👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله جامع بوقلمون

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله جامع بوقلمون

فهرست مطالب :

عنوان : صفحه :

مقدمه 1

تاریخچه 2

جوجه کشی بوقلمون 3

مدیریت پرورش بوقلمون 4

حرارت 5

تهویه و رطوبت 5

بهداشت و بهسازی 6

فضای لازم 6

وسایل نگهداری ویژه بوقلمون 6

استفاده از نور 6

پرروش جوجه بوقلمونها 7

آشنایی با دو نوع بوقلمون 10

پرورش و تکثیر 11

بوقلمون سفید 12

اطلاعات ویژه مراقبتی 14

خصوصیات بوقلمون های تجارتی 14

نکات مهم در جوجه ریزی بوقلمون تجارتی 15

واکسیناسیون 16

تغذیه بوقلمون 22

تغذیه جوجه بوقلمون 22

تغذیه بوقلمونهای در حال رشد 23

تغذیه بوقلمونهای اصلاح نژادی 24

طبقه بندی بوقلمون 24

اندام شناسی 25

ویژگیهای ژنتیکی 26

نور رسانی 27

وسایل دان خوری 27

آبخوری 28

تغذیه 1 28

تغذیه 2 29

منابع 32

مقدمه ای بر بوقلمون

منشع اصلی بوقلمون از آمريكاي لاتین و مكزيك بوده و در حال حاضر نیز بوقلمونهاي وحشی كه قادر به پرواز هستند در مناطق جنگلی وجود دارند . اصلاح نژاد بوقلمون از چندین دهه گذشته در کشورهای صاحب نام صورت گرفته و در حال حاضر به اسامی تجاری مختلفی در نقاط مختلف دنیا عرضه میگردد كه هر کدام دارای خصوصیات جداگانه میباشد و عموما به سه دسته متوسط ،نیم سنگین و سنگین تقسیم میشوند .

پرورش بوقلمونهاي گوشتی و رسانيدن به وزن ایده ال در زمان مقرر مستلزم ارائه مدیریت صحیح،جیره بالانس شده از حیث سطح انرژی و پروتئین و مکمل های ویتامین و معدنی متناسب با سن پرنده میباشد .

تاریخچه پیدایش بوقلمون :

نخستین بار بوقلمون در مکزیک توسط جهان گردان اروپايی مشاهده شد و آنرا با خود به اروپا بردند پس از آن تا سال 1500 میلادی در ایتالیا فرانسه و انگلستان بوقلمون پرورش داده میشد با کشف آمریکا مهاجران به خوبی با این پرنده و مزه آن آشنائی داشتند لذا به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمریکا گسترش یافت به طوری که هم اکنون ایالات متحده و اتحادیه از اروپا به ترتیب اولین و دومین تولید کننده و نیز مصرف کننده گوشت بوقلمون در دنیا میباشند در ایران نیز تا پیش از دوره صفویه بوقلمون یافت نمیشد اولین بار ارامنه ای که برای تجارت از ایران به اروپا رفتند بوقلمون اهلی را به ایران آوردند و آن را به شاه عباس تقدیم کردند چون شاه خیلی خوشش آمد دستور داد تا تخم بوقلمون را در خانه های ارامنه تقسیم کنند زیرا آنها بهتر از جوجه ها مراقبت میکردند در عوض میبایست سالی یک عدد بوقلمون به شاه تقدیم میکردند . ارامنه چون دیدند قبول پرورش بوقلمون ماند پرورش خروس اخته (که بیشتر به پرورش و تکثیر آن پرداخته بودند )برای آنها مالیات جدیدی خواهد داشت لذا در پرورش آن مسامحه کردند و بدین ترتیب مقدار زیادی از آنها تلف شدند . پیشرفت علوم ژنتیک ,تغذیه و مدیریت و تاثیر آنها بر پرورش بوقلمون سبب شد تا پرورش بوقلمون از حالت سنتی خارج شده جدیدی از بوقلمون های صنعتی بو جود آید که گوشت آن حاوی پروتئین زیاد و چربی و کلسترول کمی میباشد.

جوجه كشي بوقلمون

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت رادار تصویر دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته صنايع غذايي در كارخانه تن ماهي پونل ادبیات نظری و پیشینه تحقیق کیفیت خدمات ومدل سروکوال (فصل دوم پایان نامه) اسید بوریک (تهيه اسيد بوريک از بوراکس ) تحقیق جامع كارسنجي و زمان سنجي